Neuburské 2015

Dovolím si citovat článek z portálu MojeLahve.cz

Srovnávací degustace Neuburského: Zábavná vína z mizející odrůdy

Při naší další redakční degustaci jsme opět sáhli k odrůdě, která v našich končinách není mnoho rozšířená, i když na tom dříve byla mnohem lépe. A kdybychom si měli vybavit úspěchy vín této odrůdy v soutěžích, také bychom byli v koncích. Možná i díky tomu, že jsme neměli žádná očekávání, nás vína z odrůdy Neuburské pozitivně překvapila. V ojedinělé konfrontaci konvenčních a přírodních vín z Mikulovska a Velkopavlovicka měly mírně navrch konvenční mikulovské neuburgy.

Vína lednové srovnávací degustace neuburgů

Vína lednové srovnávací degustace neuburgů

Konečný výběr jen ze dvou podoblastí

Finálová sestava vín se u většiny degustací tvoří velmi pozvolna na základě našich osobních zkušeností s danými víny. Zatímco rozšířených odrůd přes rok potkáváme velké množství a jejich shromažďování je celkem plynulé, u těch méně tradičních bývá hledání podstatně intenzivnější, cílenější a krátkodobější. Přitom platí, že už najít korektní víno dané odrůdy je polovičním úspěchem.

Příliš nám v tom nepomohly ani vinařské soutěže, kde se málokdy vína z Neuburského vyskytují na vyšších příčkách. Otázka původu vín tak byla zcela upozaděna. Nakonec vykrystalizovala soutěžní desítka vín pouze z Mikulovska (4 vzorky) a Velkopavlovicka (6 vzorků). U Velkopavlovicka to poměrově sedí, jelikož neuburgů zde najdete polovinu celkové rozlohy výsadeb v republice. -Ze slovácké podoblasti se nám žádný zajímavý vzorek sehnat nepodařilo, ačkoli má jen o něco menší výměru než mikulovská. Podobně malá pestrost se objevila v ročnících, kdy drtivou většinu nabídky na trhu tvoří aktuální ročník 2017.

Suché a rozmanité

Stylově jsme ale i tak vybrali velmi různorodé spektrum zástupců. Prakticky jediným kriteriem byl obsah zbytkového cukru do 10 gramů, což se nám podařilo splnit bohatě – nejsladší víno jej má pod sedm gramů. I u této odrůdy se objevila vícekrát práce s dřevěnými sudy, která byla senzoricky patrná. Dvě vína můžeme směle označit za autentická (jejich tvůrci jsou členové spolku Autentista Moravia Magna). Všechna jsme je dali dohromady v rámci jedné degustace, přičemž jsme porotce nijak nesvazovali předsudky o „odrůdovém projevu“. Hodnotit měli pouze dané víno v rámci zjednodušené stobodové tabulky.

K hodnocení se sešlo osm porotců, drtivou většinu bychom si mohli dovolit označit za amatérské vínomilce. Hodnotitelé měli k dispozici seznam vín i s pořadím a viděli, co je jim naléváno. Z celkového součtu bodů po seškrtání nejlepší a nejhorší známky se spočítal průměr. Až na jednu výjimku, kterou uvedu u příslušného vína, byly lahve otevřeny dvě hodiny před začátkem degustace, kdy bylo zároveň určeno jejich pořadí. Uvedený slovní popis je shrnutím názorů degustátorů, bodové hodnocení je místy doplněno o můj osobní komentář a velmi zřídka i o dosažené výsledky na některých profesionálních soutěžích či v publikacích.

Seznam vzorků dle pořadí při degustaci

Neuburské 2017 pozdní sběr, Luboš Strapina
Neuburské 2017 kabinet, Vinařství U sv. Martina
Neuburské 2014 zemské víno, Víno J. Stávek
Neuburské 2017 pozdní sběr, Moravčíkova vína
Neuburg 2016 pozdní sběr, Rodinné vinařství Sedlák
Neuburské 2016 pozdní sběr, Vína Herzánovi
Neuburger 2017 zemské víno, Ota Ševčík
Neuburger 2015 zemské víno, Zdeněk Vykoukal • 2. místo degustace
Neuburské 2017 pozdní sběr, Vinařství Šoman • vítěz degustace
Neuburské 2017 pozdní sběr, Petr Marcinčák • 3. místo degustace

Neuburské 2017 Luboš Strapina

Neuburské 2017 Luboš Strapina

Neuburské 2017 pozdní sběr, Luboš Strapina

Mladé a málo známé vinařství z Pavlova s tímto vínem uspělo u poroty Pálavské galerie vín v Pavlově, kde bylo jediným zástupcem odrůdy mezi šedesátkou nejlepších vín oblasti pálavských obcí. Ideální suchý vzorek na úvod degustace.

V jemné, příjemné vůni nejvíce porotců zaznamenávalo ovocné tóny jablíček a broskví kombinované s květinovostí. Tato kombinace se promítala i do chuti, kde byla zakončena jemnou kořenitostí. Víno na ně působilo svěže a bylo velmi pitelné.

Ve známkách se to potvrdilo – panovala celkem shoda a průměr se zastavil přesně na půli mezi 83 a 84 body. V jiné soutěži jsme jej nenašli a ze zmíněného výběru Pálavské galerie vín přesné bodové zisky zveřejněny nejsou. Je to ale pěkný zástupce odrůdy na běžné pití.

Neuburské 2017 Vinařství U sv. Martina

Neuburské 2017 Vinařství U sv. Martina

Neuburské 2017 kabinet, Vinařství U sv. Martina

Byla to právě odrůda Neuburské, která předloni pro toto velkobílovické vinařství sklízela největší úspěchy. Bylo tedy logické, že jsme jej nemohli v naší degustaci vynechat.

Vůně byla výraznější a líbivější než u předchozího vzorku. Dominovala jí sladká broskev, až kompotovaná či v podobě marmelády. V chuti porotce překvapilo příjemnou šťavnatostí, trochu jim scházely alespoň náznaky kořenitosti prvního vzorku. Tentokrát bylo přímočařejší, ale zmínka o pitelnosti platí také o něm.

Bodování bylo velmi podobné, nakonec jen o dvě desetiny zaostalo za úvodním vzorkem. A máme zde k dispozici i srovnání s oficiálními soutěžemi. V loňském Vinum Juvenale se s námi porota shodla na desetinu přesně, Valtické vinné trhy šly jen mírně výše (84 bodů).

Neuburské 2014 Víno J. Stávek

Neuburské 2014 Víno J. Stávek

Neuburské 2014 zemské víno, Víno J. Stávek

K zařazení tohoto vína nás vedlo naše náhodné setkání s ním v nabídce vinotéky. Vyhovoval nám starší ročník, jeden z mála „nesedmnáctek“ v degustaci, a chtěli jsme vyzkoušet, v jaké je víno v současné době kondici. I přes velmi suché vyznění jsme jej kvůli výraznosti zařadili až jako třetí vzorek.

Vysoká barva prozrazovala starší ročník a ležení ve dřevěných sudech. Bylo to pro porotce ještě patrnější v opravdu výrazné a zprvu velmi nazrálé vůni. Objevovala se přirovnání k ovocným pálenkám, sušenému ovoci, hruškovým povidlům. Ve druhé fázi je následovaly jemné tóny dřeva a pryskyřice. V chuti byla znát vyšší ročníková kyselinka, která z něj činila pocitově nejsušší víno degustace. V dochuti se opět objevily výraznější stopy po dřevě tentokrát zastoupené příjemnou vanilkou a zároveň jemnou slaností.

Známky byly vyšší než u předchozích vzorků a víno hodnoceno jako velmi zajímavé a spíše přemýšlivé. Na celovečerní pití by jej ale předurčil málokdo. V průměru mírně překročilo 84 bodů. Také ovšem musíme konstatovat, že v průběhu večera kondici výrazně ztrácelo. Pokud máte ještě někde nějakou lahev, doporučujeme ji spotřebovat co nejdříve.

Neuburské 2017 Moravčíkova vína

Neuburské 2017 Moravčíkova vína

Neuburské 2017 pozdní sběr, Moravčíkova vína

Neuburgy od vinařství Moravčíkova vína z Dolních Věstonic jsme měli z minulosti zafixované jako polosladká vína. Když jsme objevili toto suché víno, na produkci vinařství spíše méně obvyklé, rozhodli jsme se jej do degustace zařadit.

Víno mělo nižší barvu, v lehce pichlavé vůni byly dle porotců rozeznatelné tóny citrusů, pomela, zmínili i meruňky. V chuti bylo pěkně šťavnaté, ale spíše ploše ovocné s kratší dochutí. Hodně porotců vnímalo vyšší obsah síry rozeznatelný ve vůni i chuti.

Hodnocení se pohybovalo jen těsně kolem osmdesátky, víno nijak nelákalo ani k přemýšlení, ani k výrazně delší konzumaci. Nakonec se nad 80 bodů v průměru přehouplo. V souladu s názorem čtyř porotců nakonec skončilo na chvostu degustace. A není to přitom víno nějak neúspěšné. Festwine jej ohodnotil 85 body, Mikulovské vinné trhy střízlivěji za 82 bodů. K čemuž je dobré poznamenat, že za takové hodnocení se v této soutěži získává stříbrná medaile.

Neuburg 2016 Sedlák

Neuburg 2016 Sedlák

Neuburg 2016 pozdní sběr, Rodinné vinařství Sedlák

Vinařství Sedlák se svěřuje údajně zažitým velkobílovickým sloganem: „když na neuburg, tak k Sedlákům“. Nemohli jsme jej tedy v degustaci vynechat. Kabinety nás v posledních ročnících nepřesvědčily, sáhli jsme tedy k těžší váze – pozdnímu sběru.

Velmi vysoká barva dala připomenout, že víno zrálo v dřevěném sudu, což následně potvrzovala i výrazná vůně. Při jejích charakteristikách nejčastěji degustátoři zmiňovali spíše podobnost s burgundskými odrůdami – máslo, sušenky, griliáš, med až karamel. Stejně příjemná byla i chuť s krémovou konzistencí výborně doplněná decentní kyselinkou, slaností a kořenitostí ve velmi dlouhém závěru.

Naše amatérská porota sice konstatovala, že odrůdu by asi neuhodla, zároveň s tímto vínem panovalo výrazné nadšení. Padly i dvě devadesátky, průměr se zastavil na výborných 87 bodech. To byl přesný zásah na stejné hodnocení v publikaci Průvodce nejlepšími víny ČR 2018–2019.

Neuburské 2016 Herzánovi

Neuburské 2016 Herzánovi

Neuburské 2016 pozdní sběr, Vína Herzánovi

V naladění na méně tradiční chutě jsme pokračovali. Herzánovi si s Neuburským umějí pěkně pohrát. Dělají jej i jako oranžové víno, my jsme ale zvolili bílé víno s černou etiketou, které leželo na kalech 10 měsíců.

Nečirá barva připomíná, že víno nebylo filtrováno. Už vůně notně vyzkoušela fantazii degustátorů. Vedle bílých květů se projevovala krémovost, zazněl vanilkový a smetanový puding v kombinaci s malinovým listím a žlutými malinami. Postupně se objevil i náznak kouřovinky. V chuti stejně zajímavý koncert vjemů pokračoval, handicapem byla snad jen trochu kratší dochuť.

Bodově na tom bylo toto Neuburské podobně jako předchozí vzorek. Tentokrát ale jen za jednu devadesátku a průměrem o tři desetiny níže. Herzánovi se moc soutěží neúčastní, ale toto víno už má za sebou dvě konfrontace. Nepříliš dobře dopadlo na loňském Králi vín (81 bodů), výrazně lépe si vedlo v sekci naturálních vín v soutěži „Co chutná mladým“. Tam dostalo 85,33 bodu.

My ještě upozorníme, že víno si žádá opravdu delší čas na vydýchání před konzumací. Jinak na vás zaútočí celkem nepříjemnými vjemy okurkového láku. U nás to byly necelé tři hodiny, po které byla lahev před „soutěžním ochutnáním“ otevřená.

Neuburger 2017 Ota Ševčík

Neuburger 2017 Ota Ševčík

Neuburger 2017 zemské víno, Ota Ševčík

S Neuburským od známého bořetického autentisty jsme se setkávali relativně často, na poslední chvíli jsme se rozhodovali jen o ročníku. Nakonec jsme zvolili ten nejmladší, s 48hodinovou macerací a spontánně fermentovaný v kombinaci akátových sudů.

Barva byla opravdu vysoká a patrná byla i absence filtrace. V celkem intenzivní, ale nijak agresivní vůni porotci rozeznávali sladší a zároveň kořenité tóny jablečného kompotu, hřebíček a nové koření, akát, medovou linku. Na konci celkem uhlazené a nijak mohutné chuti překvapila příjemná jemná tříslovina.

V konkurenci výraznějších a mohutnějších vín toto relativně zapadlo a na pořadí vzorků zřejmě prodělalo. Velká shoda panovala v hodnocení, s minimálním rozptylem se známka ustálila pod 84 body a víno vyrovnalo zisk úvodního vzorku. Na rozdíl od něj působí určitě těžším a přemýšlivějším dojmem a asi by si zasloužilo o něco vyšší hodnocení.

Neuburger 2015 Zdeněk Vykoukal

Neuburger 2015 Zdeněk Vykoukal

Neuburger 2015 zemské víno, Zdeněk Vykoukal

Neuburské je u Zdeňka Vykoukala jednou z klíčových odrůd, víno z Hostěrádek-Rešova tak nemohlo chybět. Vybrali jsme ročník 2015 z tříletého dubového sudu. Z předchozích zkušeností jsme se rozhodli pro individuální delší dekantaci – víno strávilo čtyři hodiny před začátkem degustace v karafě.

Evidentně nefiltrované víno se prezentovalo především vůní ležení na kvasnicích. Degustátorům se objevovaly tóny másla, sušenek a slaného karamelu. V chuti se přidávaly šťavnaté ovocné marmelády ze špendlíků či mirabelek doprovázené zajímavou intenzivní slaností.

Velmi netradiční a překvapivá kompozice sladkosti, krémovosti, slanosti i šťavnatosti velkou část poroty okouzlila. Víno si vysloužilo čtyři devadesátky, pro dva porotce bylo nejvýše hodnoceným vínem večera a celkově skončilo s průměrem těsně pod 90 body na druhém místě. Nepotvrdily se tak naše obavy o nepřijetí tohoto nezvyklého stylu, což můžeme připsat i úspěšné dekantaci.

Neuburské 2017 Šoman

Neuburské 2017 Šoman

Neuburské 2017 pozdní sběr, Vinařství Šoman

Povinnost včlenit do degustace Neuburské od Vinařství Šoman byla jasná, vedle Ryzlinků vlašských je to právě tato odrůda, která je v jeho podání poslední dobou velmi úspěšná.

Vyšší barvu provázela sladší vůně do značné míry odkazující na původ vína. Porotci zmiňovali žluté ovoce (špendlíky, ananas, žlutý meloun), květy (luční byliny, ale i jabloňové či meruňkové), ale i náznaky vosku, minerality a botrytidy. Chuť je dlouhá a výrazná kopírující vůni se zřetelnou mineralitou.

Trochu jsme se obávali zařazení konvenčních vín z nerezu za autentická ze sudu, nakonec se ale mikulovské Neuburgery výrazně prosadily. Ten od Šomanů byl jednoznačným vítězem degustace se čtyřmi devadesátkami od hodnotitelů a celkovým průměrem nad 90 bodů. Až na jednoho jej měli všichni na prvním místě, i když ve čtyřech případech děleném. Z oficiálních soutěží se nám nejvíce přiblížil výsledek z mikulovské podoblasti (88 bodů), ostatní loňské soutěže byli bodově skoupější:86,4 Král vín, 85,4 Vinař roku, 84,67 Valtické vinné trhy.

Neuburské 2017 Marcinčák

Neuburské 2017 Marcinčák

Neuburské 2017 pozdní sběr, Víno Marcinčák

Také u Neuburských pana Marcinčáka kdysi platívalo, že jsme je potkávali s vyšším obsahem zbytkového cukru. Už pár let ale toto novosedelské vinařství produkuje i suché Neuburské. Toto biovíno z téměř třicetiletého vinohradu jsme zařadili na závěr degustace.

Vůně se předchozímu vzorku hodně přibližovala, zde byla ale o něco jednodušší, sladší, krémovější a bez květnaté linky. Dle porotců dominovalo ovoce, především tropické v podobě ananasu, žlutého melounu, a přidávala se medovost. Výrazná ovocná chuť byla zakončena patrnou mineralitou a šarmantním alkoholem v dlouhé dochuti.

Na známkách se porotci shodli, prakticky všichni se pohybovali nad 85 body, padly i dvě devadesátky. Ve výsledku se tak toto víno přehouplo těsně přes 87 bodů a zajistilo si tím třetí místo v degustaci. Přitom ale ani u jednoho z porotců nebylo nejvýše hodnoceným – na rozdíl od některých vín mimo konečné stupně vítězů.

I Neuburské může překvapit

Původně jsme se báli, že s Neuburským u porotců příliš neuspějeme a maximální známky se budou pohybovat u 86 bodů. Ostatně jsme tentokrát byli nuceni sáhnout pro vína, která se na oficiálních soutěžích ani neobjevují. Nadšení degustátorů nás tedy potěšilo a ukázalo, že Neuburské je možná neprávem podceňovanou odrůdou. Vína z něj byla zatím asi nejpříjemnějším překvapením našich degustací.