Naše vinice se nachází na katastru obce Hostěrádky-Rešov a města Újezd u Brna v trati Stará hora. Je to velmi svažitá poloha orientovaná k jihu až k jihozápadu. Obhospodařujeme pouze 1,7 ha půdy z čehož révou vinnou je v současnosti osázen 1 ha. Většinu zbylých ploch plánujeme osázet v roce 2019. Spon vinic se pohybuje okolo 1 keře na 1,3m2  tedy asi 7700 keřů v přepočtu na 1ha. Meziřadí máme trvale ozeleněné přirozeným náletem.

Odrůdy našich vinic:

Naší „vlajkovou lodí“ je bezesporu Veltlínské zelené, které zde dává opravdu výjimečná charakteristická vína. Aroma lípy, mandlí a medu a především pak jeho minerální hořká chuť i dochuť jsou velmi charakteristické a těžko zaměnitelné. Ve vinicích ho máme okolo 750 keřů.

V současné době máme velkou plochu osázenou odrůdou Chardonnay. Jak známo, burgundským odrůdám se na vápenitých půdách dobře daří a zde se z něho vyrábí zajímavá suchá, ale i polosladká vína. Běžně tu dozrává nad 25°NM, ale při pozdější sklizni nebývá problémem i 27°NM či více. My ale preferujeme vína suchá, proto sbíráme při cukernatosti 22 – 24°NM. V současnosti máme vysazeno přibližně 800 keřů této odrůdy.

Pěstujeme i dnes mizící odrůdu Neuburské, která zde dává kouřová hořčinková a velmi zajímavá vína. Spolu s Veltlínským zeleným poskytuje v tomto terroir nejlepší surovinu pro výrobu výjimečných a charakterově typických vín regionu. Po výsadbě v roce 2017 jí máme cca 1000 keřů.

V roce 2017 jsme rozšířili plochu Ryzlinku rýnského (650 keřů). Ve zdejším regionu se prakticky nepěstuje a k našemu překvapení zde dává výborná minerální vína s příjemnou kyselinou. Cukernatost se pohybuje mezi 20,5 – 24°NM, což na RR jistě není málo. Ohlasy na mikropartie našeho RR byly překvapivě tak příznivé, že jsme  se rozhodli tuto odrůdu  ve větší míře vysázet.

V našem sortimentu je i odrůda Sauvignon vysázená v letech 1996 a 2005 a 2017, celkem 475 keřů. Vína jsou z ní lehčí, ovocitá a díky příjemné kyselince i dobře pitelná.

Dále pěstujeme Müller Thurgau, který má zde spíše těžší zemitý a minerální charakter.

Z modrých odrůd máme Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. CM zde dává lehčí vína s příjemnou hladkou a sladší tříslovinou a jen lehkým kabernetovým tónem. Zákazníky je naše Cabernet Moravia velmi vyhledávaná a kladně hodnocená, proto jsem jí v roce 2017 dalších 700keřů vysadili.

Dříve jsme ještě měli Frankovku, která zde dávala velmi pěkná minerální vína lehčího typu. V současnosti je všechna vyklučená, ale v roce 2019 plánujeme její výsadbu.