Nová vína v novém kabátě

Naše vinařství se po roční odmlce, díky pro nás apokaliptickému (totálně suchému) ročníku 2012, ve kterém jsme vyrobili pro neúrodu pouze jednu malou šarži, vrací na trh s novými víny. Budeme je postupně představovat počínaje červnem na festivalu Praha pije víno, dále na již tradiční akci Víkendové otevřené sklepy vinařů Autentistů (8. – 10. srpna 2014) a možná na dalších akcích nebo soukromé degustaci v průběhu tohoto roku.

Celé naše vinaření zažívá jakýsi restart, a tak jsme chtěli v tomto znovuzrození přijít s něčím novým, jakoby symbolem nového začátku.

Těmito symboly jsou nové etikety, nová řada vín a nové logo.

Hlavní řada vín bude mít vlastní etiketu a budou v ní zařazena pouze vína z vlastních vinic z odrůd Veltlínské zelené, Neuburské a Chardonnay. Jako v dobách minulých i nadále budou tato vína vlajkovými loděmi vinařství.

etiketa VV

Další řada vín má také vlastní etiketu a nese název Cuvée Austerlitz® . Půjde opět o vína pocházející výhradně z oblasti Slavkovského bojiště (Austerlitz), z vinic ekologicky obdělávaných, ale ne vždy našich vlastních. A nebudou to jen cílená cuvée, ale také vína z odrůd pro naši oblast třeba méně typických.

etiketa_AUSTERLITZ2

Místo zadní etikety prosím použijte tento web. Vždy na něm najdete „rodné listy“ vín právě nabízených. A pokud něco není jasné – pište.

Zdeněk Vykoukal